Forum Nova Giełda 

HIGH MARKET LIQUIDITY

HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

Odpowiedz

Udowodnij, że jesteś człowiekiem i odpowiedz na to pytanie
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

Przegląd tematu: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!! Rozwiń widok

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: eryk1987 » 30 kwie 2019, 11:06
super jest

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: Branża SUPER » 10 lut 2019, 22:52
SUPER

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: Huta POKÓJ » 22 lis 2018, 18:49
NAJLEPSZA JEST

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: Inwestorek » 11 paź 2018, 23:17
https://stooq.pl/n/?f=1255479&search=kopex

Huta Pokój zbuduje stalową wieżę szybu Grzegorz w Jaworznie
PAP - Biznes
3 paź 2018, 16:44


3.10.2018, Katowice (PAP) - Należąca do grupy katowickiego Węglokoksu Huta Pokój w Rudzie Śląskiej rozpoczęła budowę stalowej konstrukcji wieży szybowej powstającego w Jaworznie szybu Grzegorz. Wydobycie węgla przy jego wykorzystaniu ma rozpocząć się w 2023 r.
Budowa szybu Grzegorz to jedna z najważniejszych inwestycji spółki Tauron Wydobycie, której częścią jest zakład górniczy Sobieski w Jaworznie. Dzięki tej inwestycji czas efektywnej pracy kopalni Sobieski ma wydłużyć się co najmniej o 50 lat, a wydobywany tam węgiel będzie zasilać m.in. nowy blok o mocy 910 MW powstający w Elektrowni Jaworzno.

W rudzkiej hucie powstanie stalowa konstrukcja wieży szybowej o łącznej masie 630 ton. Huta Pokój ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wielkich konstrukcji; tworzyła m.in. konstrukcję fasady stadionu Green Point w Kapsztadzie, most kolejowy na Martwej Wiśle czy stalowy szkielet warszawskiej Rotundy PKO BP.

Zaangażowanie Huty Pokój w to przedsięwzięcie to efekt zawartej w czerwcu br. umowy ze spółką Famur Pemug, należącą do konsorcjum realizującego inwestycję. Jego liderem jest Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów - spółka z grupy Famuru, której przejęciem zainteresowana jest obecnie Jastrzębska Spółka Węglowa.

Drążenie wyrobisk chodnikowych dla szybu Grzegorz trwa od 2013 r., a trzy lata później zakończono budowę rozdzielni i linii kablowej pod kątem tego przedsięwzięcia. Ponad rok temu spółka Tauron Wydobycie przekazała wykonawcy teren budowy nowego szybu. Łączną wartość inwestycji szacowano wówczas na ok. 550 mln zł.

Wydobycie węgla przy wykorzystaniu nowego szybu ma rozpocząć się w 2023 r. Początkowo szyb o średnicy 7,5 m i głębokości 870 m ma służyć jako wentylacyjno-wdechowy. Docelowo będzie pełnił funkcję materiałowo-zjazdową, co pozwoli uprościć procesy transportu maszyn, materiałów, urządzeń oraz załogi do rejonów prowadzonych robót.

Tauron Wydobycie, obok Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej i kopalni Bogdanka, należy do największych producentów węgla w Polsce. Po zakończeniu realizowanych i planowanych inwestycji w kopalniach spółki, ok. 70 proc. węgla zużywanego przez grupę Tauron ma pochodzić z własnych źródeł. (PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ amac/

Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Stooq na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

RSS

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: NAUKOWIEC KOSMICZNY » 17 wrz 2018, 22:05
JW

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: Czarnowiec » 27 lip 2018, 11:12
Ładnie handel idzie

Re: HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: MAJĄTEK DUŻY » 10 lip 2018, 16:48
tak to jest

HUTA POKÓJ -FRIDENSHUTTE/GRUPA WĘGLOKOKS/ TANIE AKCJE!!!

autor: NOVA IS THE BEST! » 02 lip 2018, 16:48
Huta Pokój (niem. Friedenshütte) – huta żelaza znajdująca się w Nowym Bytomiu dzielnicy Rudy Śląskiej. Jest producentem i dystrybutorem wyrobów stalowych[2]. Należy do Grupy Węglokoks S.A.[1].

Zarejestruj się w systemie Nova Giełda