Forum Nova Giełda 

HIGH MARKET LIQUIDITY

Instrumenty notowane w systemie transakcyjnym Nova Giełda
#5956
W związku z tym, że Nova Giełda nie ma zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na organizowanie obrotu akcjami, zastosowała obejście systemu. Będą tam notowane jedynie opcje wymieniane na akcje, a nie same akcje.

Zainteresowani akcjonariusze Hawe, którzy chcą przeprowadzać transakcje muszą wymienić swoje akcje na tzw. opcje konwertowalne. Wymiana akcji na opcje będzie się odbywać poprzez przeniesienie własności akcji na spółkę Nasze Inwestycje sp. z.o.o, która w zamian wyda opcje. To coś na kształt kwitów depozytowych.
TO JEST ALE ŁADNA WYJEBKA NA KASĘ ZA PRZYZWOLENIEM PiS OSZUKUJE SIĘ LUDZI
Inwestor będzie musiał podobnie jak w domu maklerskich podpisać stosowne umowy.

Wymiana opcji z powrotem na akcje będzie następowała na żądanie jej posiadacza. Spółka Nasze Inwestycje będzie miała 5 dni na zrealizowanie tego żądania, czyli na wydanie akcji właścicielowi opcji.

Przypomnijmy, że Nova Giełda to nowa platforma handlu założona przez znanego inwestora Mariusza Patrowicza, nazywanego królem spekulacji, i jego syna Damiana. O powstaniu Novej Giełdy pisaliśmy w money.pl w kwietniu.

Nova Giełda na razie jest miejscem obrotu zaledwie 7 spółek. Pierwsze należały do założycieli tej platformy. Na razie na przeprowadzenie jakichkolwiek transakcji na Nova Giełda - jak przyznają jej przedstawiciele - zdecydowało się około 350 inwestorów. :lol:

Zarejestruj się w systemie Nova Giełda